Som Maia Art. Zoznám sa so mnou

Dlhšie som rozmýšľala, ako vyjadriť do slov cítenie toho, kým som. Moje deti by povedali, že som ich mama, moji rodičia by ma nazvali dcérou, môj brat sestrou a moje priateľky kamarátkou. Myslím si, že to, že som vyštudovala Ekonomickú univerzitu asi tiež nikoho zaujímať nebude. Tak to skúsim inak.

Som kreatívna duša. Milujem prírodu, cestovanie, hudbu, tanec a umenie ako také. Umenie je pre mňa všade okolo. Vnímam ho v každom aspekte života. Oblaky maľujúce obrazy na farebnú oblohu. Voda, ktorá prúdi a čerí hladinu svojou neuveriteľnou silou. Zem vyživujúca život. Stromy, ktorých korene sa stáčajú do kmeňov rôznych tvarov, šírok a povrchov. Pestrosť a rozmanitosť kvetov. Ich tvary, farby a vôňa vo mne prebúdzajú všetky zmysly, prinášajú mi radosť i inšpiráciu. 

Svoju fascináciu prírodou som si naplno uvedomila pri návšteve Havaja. Toto miesto ma k sebe priťahovalo
odjakživa. Ide tu o spojenie všetkých živlov na jednom mieste. Obloha sa skláňa k horám, ktoré sa k nej hrdo týčia. Na horizonte sa spája s morom, až je takmer nemožné rozoznať, kde jedno končí a druhé začína. A napokon, najsilnejší živel oheň, ktorý sa vo forme spája s morom a vzduchom a vytvára tak novú zem. A to doslova.

Odkedy si pamätám, cítila som v sebe túžbu, vedieť kresliť a maľovať. Neverila som však tomu, že by som dokázala niečo vytvoriť. Pochybnosti a „zdravý rozum“ boli silnejšie. 

V roku 2010 som si povedala: „Kašlať na to. No a čo, že neviem maľovať? Aj tak to chcem vyskúšať!“ 

Nakúpila som si základný materiál a pustila sa do tvorby. V tom čase som s maľbou nemala žiadne skúsenosti. Moja
túžba a silné vnútorné volanie však bolo silnejšie. Od tohto momentu som nasledovala svoje sny i volania a postupne som rozvíjala svoje zručnosti, skúšala nové techniky a materiály. 

V tom čase bola mojou hlavnou inspiráciou príroda a moja fantázia. Časom som absolvovala rôzne kurzy zamerané na techniky kreslenia uhlíkom a pastelom ako aj na techniku maľovania akvarelom, akrylom a olejom. Bola som aj účastníčkou veľmi obohacujúceho víkendového kurzu zameraného na portréty. Techniku pouring som „študovala“ hlavne na youtube.

V súčasnosti sa venujem maľbe abstraktov, žien, mandál, prírody, pouringu a liečivých obrazov. Proces tvorby je pre mňa zakaždým liečivým a vzrušujúcim dobrodružstvom. Každý obraz sa vo svojom procese vyvíja, vedie ma a vzniká mi priamo pred očami. Je to pre mňa skutočný zázrak, ktorý napĺňa moju dušu a srdce radosťou. Tak ako chvíľa, keď si obraz zavolá svojho milujúceho majiteľa. 

Zároveň v rámci „Umenia duše“ ponúkam rôzne kreatívne kurzy. Od kurzov pre začínajúcich umelcov, cez intuitívnu maľbu, kontakt s pouringom až po kurzy pre firmy. 

Moja tvorba je určená všetkým ľuďom s otvoreným srdcom. 

Tvoja Maia Art

1 názor na “Som Maia Art. Zoznám sa so mnou”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Cookie Consent with Real Cookie Banner