O mne

Maia Art

Umenie je pre mňa dotykom duše, prostriedkom uvoľnenia a spojenia sa so sebou. Je to meditácia, pokoj, cit, život tu a teraz. V skutočnej prítomnosti.
NAHLIADNI KÚSOK DO MŇA

Som kreatívna duša. Milujem prírodu, cestovanie, hudbu, tanec a umenie, ktoré je pre mňa všade naokolo. Vnímam ho v každom aspekte života. Umenie je v oblakoch maľujúce obrazy na farebné nebo. Vo vode, ktorá sa stáča a čerí hladinu svojou neuveriteľnou silou. V Zemi vyživujúcou život. V stromoch, ktorých korene sa stáčajú do kmeňov rôznych tvarov, šírok i povrchov. V pestrosti a rozmanitosti kvetov. Ich tvary, farby a vôňa vo mne prebúdzajú všetky zmysly a prinášajú mi radosť a inšpiráciu.

HAWAI NAVŽDY V SRDCI

Svoju fascináciu prírodou som si naplno uvedomila pri návšteve Hawaia. Toto miesto ma k sebe priťahovalo odjakživa. Hawai vnímam ako spojenie všetkých živlov na jednom mieste. Obloha sa tu skláňa k horám, ktoré sa k nej hrdo týčia. Na horizonte sa spája s morom, až je takmer nemožné rozoznať, kde jedno končí a druhé začína. A napokon, najsilnejší živel, oheň, ktorý sa vo forme spája s morom i vzduchom a vytvára tak novú zem. A to doslova.V

MOJA CESTA K TVORBE

Odkedy si pamätám, cítila som v sebe túžbu vedieť kresliť a maľovať. Dlho som však neverila, že by som dokázala niečo vytvoriť. Pochybnosti a „zdravý rozum“ boli silnejšie. A tak som dlhé roky maľbu odkladala. 

V roku 2010 som si povedala: „Kašlať na to. No a čo, že neviem maľovať? Aj tak to chcem vyskúšať!“ 

ZAČIATKY A ODHODLANIE

Nakúpila som si základný materiál a pustila sa do tvorby. V tom čase som s maľbou nemala žiadne skúsenosti. Moja túžba a silné vnútorné volanie však bolo silnejšie. Od tohto momentu som svoje volanie neprestala

nasledovať a postupne som rozvíjala svoje zručnosti, skúšala nové techniky a materiály. V tom čase bola mojou hlavnou inspiráciou príroda a moja fantázia. Časom som absolvovala rôzne kurzy zamerané na techniky kreslenia uhlíkom a pastelom ako aj na techniku maľovania akvarelom, akrylom a olejom. Bola som aj účastníčkou veľmi obohacujúceho víkendového kurzu zameraného na portréty. Techniku pouring som „študovala“ hlavne na youtube.

ZÁMER TVORBY

Mojím zámerom je priniesť umenie do povedomia ľudí. Ukázať im, kde všade je možné ho vidieť a cítiť. Rozvíjať ich estetické cítenie. Poskytovať im priestor na sebarealizáciu a uvoľnenie stresu i myšlienok. V dnešnej hektickej dobe je potreba ľudí – uvoľniť ich vnútorné napätie a stres – čoraz viac aktuálna a dôležitá.

OBRAZY A MAĽBY

Maľujem od roku 2011 a stále sa učím a zdokonaľujem nové techniky. Začala som s akrylovými farbami maľbou na plátno. Neskôr som sa naučila maľovať na textil, následne ma očarovala  “pouring” technika (technika s určitou postupnosťou, ktorá vytvára krásne, abstraktné obrazce),  pastel a akvarel. Poslednou dobou experimentujem s olejovými farbami, ktoré nanášam na plátno.

V súčasnosti sa venujem najviac maľbe abstraktov, žien, mandál, prírody, pouringu a liečivých obrazov. Proces tvorby je pre mňa zakaždým liečivým a vzrušujúcim dobrodružstvom. Každý obraz sa vo svojom procese vyvíja, vedie ma a vzniká mi priamo pred očami. Je to pre mňa skutočný zázrak, ktorý napĺňa moju dušu a srdce radosťou. Tak ako chvíľa, keď si obraz zavolá svojho milujúceho majiteľa.

MOJA ĎALŠA TVORBA

Venujem sa aj renovácii nábytku, kde sa snažím pôvodným kusom nábytku vniesť nový život a svoju dušu. Nábytok skrášľujem rôznymi farbami, kresbami, vzormi, motívmi i obrázkami. Vyrábam macramé z prírodných materiálov. Vnášam do nich rôzne techniky, motívy tak, aby skrášlili priestor, steny, domov.

Zároveň v rámci „Umenia duše“ ponúkam rôzne kreatívne kurzy. Od kurzov pre začínajúcich umelcov, cez intuitívnu maľbu, kontakt s pouringom až po kurzy pre firmy.

"Maľba je mojou vášňou, živým elixírom, prijatím. Pokojom v duši."

Maia Art

Moja "čerstvá" tvorba

Najnovšie obrazy

Cookie Consent with Real Cookie Banner